יצירתיות ויוזמהמאת: טובל וסרשטיין, עורכת אישים

דנה ליטוין (34), היא סוכנת שחקנים ותיקה, המייצגת, בין השאר, את אפרת דור, גילי שם טוב ו שירי מימון בקריירת המשחק שלה. תפסנו אותה לשיחה

דנה ליטוין
בואי תעזרי לגולשים שלנו להכיר אותך יותר טוב.
אני דנה ליטוין, בת 34, עוסקת כבר למעלה מעשור במקצוע הכי לא שפוי והכי מעניין בעולם. בסוכנות יש כ-120 מיוצגים, אך זה משתנה כל הזמן. אחת לכמה זמן אני מרעננת את "קאסט המיוצגים" של הסוכנות , מקבלת שחקנים חדשים ומוציאה שחקנים שלא עוברים את סף האודישנים.

במקצוע כזה את מנהלת סדר יום מאוד אינטנסיבי שמתחיל במיילים, ישיבות ליהוק עם הצוות שלי, פגישות לקידום יוזמות, פגישות עם מפיקים וזכיינים, פגישות עם הטאלנטים שבסוכנות, ישיבת סיכום יומית ובערב הצגה, פרמיירה או אירוע אחר שקשור לתחום.

למה שחקנים/טאלנטים צריכים ייצוג בעולם שבו יש אודישנים באינטרנט?
תפקידים טובים לא באמת קיימים באינטרנט . אודישנים ששחקנים רוצים להגיע אליהם נמצאים בידי המלהקות והבמאים. זאת מלאכת קודש לדעת מי מתאים למה. ליהוק הוא מקצוע בפני עצמו שאני רוחשת לו הערכה וכבוד ויש לו ערך מאד חשוב בתהליך ההתאמה של השחקן לתפקיד. בעייני אין קיצורי דרך במקצוע הזה.

האם לא עדיף לייצג מעטים כדי לתת יחס יותר אישי?
הסוכנות שלי מתבססת על יחס אישי לשחקן, זה המוטו שלי מיום הקמתה. יש לי צוות נהדר שעוזר לי להגשים את המוטו הזה ומעניק יחס מקצועי אישי וחם.

מה את עושה כששני מיוצגים שלך מתחרים על אותו תפקיד?
מברכת את שניהם בהצלחה ועוזרת לשניהם גם יחד להגיע לשלבים המאוחרים ביותר בתהליך הליהוק.

איך הגעת לרעיון ששתי נשים ירקדו ברוקדים עם כוכבים?
גילי שם טוב ואני הגענו אליו ביחד. אחרי שגילי הצטלמה לבקרוב אהבה, חיפשנו מה יהיה הדבר הבא שהיא תעשה והרעיון של צמד נשים ברוקדים עם כוכבים נראה לשתינו כמו משהו שיכול לתפוס ולרתק. כשהעליתי את ההצעה בפני המפיק והזכיינית, הם חשבו שזה רעיון נהדר וכך הוא יצא לפועל.

ומה דעתך על שלומי קוריאט שזכה בתוכנית?
אני שמחה ששלומי הגיע למקום הראשון, זאת הייתה בעיניי זכייה מוצדקת ונכונה. שלומי הוא איש של עבודה קשה ובנאדם מלא נשמה. בעיניי הזכייה שלו היא השתקפות של אהבת הקהל.

מה את מחפשת במיוצגים שלך?
כישרון, יושרה, איכות, אינטליגנציה, אישיות נעימה לעבודה, סבלנות, מקצועיות, כאלה שמעריכים את עצמם ובד בבד מעריכים את מה שעושים למענם.
לא אייצג אנשים שלא מוכנים לעבודה קשה, נעדרי יושרה, הגינות, אינטליגנציה, מקצועיות או טקט.

מה את חושבת על ה"כוכבים החדשים" של תוכניות הריאליטי?
בא וחולף.

מה חדש בקריירת המשחק של שירי מימון?
שירי מופיעה הרבה, ובימים אלה אנחנו עובדות על איסוף חומרים לסדרת טלוויזיה בכיכובה.

לסיום, מה התכונה החשובה ביותר לסוכנת?
יצירתיות ויוזמה.

ליטוין ייצוג וניהול אישיצילום תמונה דנה ליטוין: יניב אדרי