כתבות זה מרגיע כל כךמאת: צבי דובוש, עורך אישים

בגיל 11 עמית אטיאס כיכב במבצע קיפוד. כעת, עוד לפני שחגג בר מצווה, הוא כבר כתב בהמהדורה הצעירה בערוץ 2. תפסנו אותו לשיחה

עמית אטיאס
איך הגעת להיות כתב במהדורה הצעירה?
חיפשתי הרבה זמן תוכנית עם כתבים צעירים. שמעתי בעבר על המהדורה של ערוץ 1, אבל רציתי דבר מאתגר יותר, לצאת לשטח, לחקור ולהתעניין, ולא לשבת באולפן ולקרוא ממסך.

אחרי די הרבה זמן של חיפושים והתלבטויות, ראיתי בעמוד הפייסבוק של המהדורה הצעירה שמחפשים כתבים צעירים. בשבילי זה היה מאוד משמח, בחרתי כתבה אקטואלית ומעניינת כדי שאוכל לגשת איתה לאודישן, הם התלהבו, ומשם סללנו ביחד את הדרך להצלחה.

איך הגעת לשחק במבצע קיפוד?
למדתי משחק כשנתיים. בית הספר היה מפנה מדי פעם לאודישנים, ואחד מהם היה למבצע קיפוד. נתנו לי את הטקסטים שצריך לדעת לאודישן, שיננתי אותם כמו שצריך, אפילו התחלתי לדקלם אותם, עד כדי כך הצבתי לי מטרה להתקבל למבצע קיפוד. ואז התקבלתי, והכרתי חברים חדשים כמו אורי בן ברוך, מורין אמור ולהב גולן שהם באמת תותחים וכיף להיות איתם כל רגע. אנחנו כבר מעבר לקולגות!

האם אתה מרוויח יותר מיונית לוי?
אני מרוויח כמה שילד בגילי צריך להרוויח. הרווח בשבילי הוא ממש לא חשוב. אני נהנה מהעבודה, היא תורמת לי לחיים ולפעמים כשיש לחץ בלימודים ושולחים אותי לכתבות, זה מרגיע כל כך.

מה התכונות שצריכות להיות למראיין מוצלח? האם אתה כותב את השאלות בעצמך?
אני חושב שמראיין צריך להתחבר לנושא הכתבה, להיות רציני, לקרוא את התחקיר שנעשה לפני כן.

בכתבה האחרונה שעשיתי, על מופע מחווה לשירי עוזי חיטמן, ראיינתי את חני נחמיאס, טל מוסרי, משה דץ ואנשים אחרים שמאוד אהבו את עוזי. חני עבדה איתו הרבה מאוד שנים, וטל סיפר שאימא שלו הייתה שרה לו שירים של חיטמן כשהיה קטן. הסיפורים האלה באמת נגעו לי בלב והרגשתי שצריך להגיד לעוזי רק תודה. זה כל הקטע של ההתחברות. אני לפעמים משנה קצת את השאלות ששולחים לי, כדי ש"יישבו" לי יותר טוב על הלשון. בעיקרון החדשות שולחים לי את השאלות, אבל אני זה שבעיקר ממליץ איפה טוב לעשות את הכתבה, כי אני חוקר ובודק.

האם אתה תופס את עצמך כעיתונאי או כשחקן?
אני מאוד אוהב את עולם המשחק, אבל בעולם העיתונות אני יותר אמיתי ומציג את הדעות שלי, ולא של דמות בסדרה, נוח לי יותר לבטא את מה שאני. זה מצחיק שגם כשאני מרגיש על הפנים, אני יכול לגלם דמות שמחה.עמית אטיאס החל מדקה 19:30


האם מתייחסים אליך כסלב בבית הספר? בקרב המשפחה? איך ההורים שלך מתמודדים עם ילד כל כך צעיר עם קריירה?
בביה"ס מדברים איתי לפעמים על התוכניות שלי ופרויקטים שיש לי, ומה חדש בעולם הבידור. כמובן שיש כאלה שלא מפרגנים, אבל זה העולם שלנו ואי אפשר לשנות אנשים. כל זה בכלל לא משנה לי, כי המשפחה באמת מפרגנת כל הזמן, ומספרת ותומכת ועוזרת. ההורים שלי סומכים עליי שאני יודע את המקום שלי ויודע איך לפעול בעולם הגדול הזה שאף פעם לא נפסק.

מה התוכניות שלך לעתיד?
להמשיך להשקיע בשני העולמות האהובים עליי – משחק ועיתונות. אני מקבל כל הצעה בזרועות פתוחות. בכל מקצוע ומקצוע!