כשאני נכנס לקניון אני לא צריך לפתוח את התיקמאת: צבי דובוש, עורך אישים

אשר דזנשוילי, בן 25, מהצמד המיתולוגי אשר ומאור מהמירוץ למיליון, כבר לא סטודנט ועוד לא ברוקר. היה לו זמן לדבר איתנו.

אשר דזנשוילי
לא ראית מספיק The Amazing Race כדי לדעת שלא היה לכם סיכוי?
בתור אחד שמת על התוכנית האמריקאית אתה רואה שיש זוגות שבאים בתור אנדרדוג והם מפתיעים ומשחקים אותה בגדול.
לפני התוכנית לקחתי את מאור לחדר הכושר הקרוב והוצאתי ממנו תוצאות יפות, ככה שכשבאנו למירוץ הרגשנו שאנחנו הולכים לתת הכל.
אני תמיד אומר שסיימנו במקום השני, הכל עניין של פרספקטיבה בחיים.

האם זה נכון שלמעשה כל המירוץ למיליון צולמה באולפנים סודיים באשדוד?
זהו, אני לא יכול להחזיק את זה יותר בבטן. כל המקומות, כל הנופים, הכל התרחש בלוקיישן סודי באשדוד. הכפר האפריקאי זה אזור ו' אצלנו, את פורמולה 1 צילמנו באיילון ביום כיפור, הבאנג'י זה מסך ירוק.
אבל ברצינות, ובאמת המון אנשים שואלים, אין שום דבר מבוים חוץ מהקטע שבו אנחנו נכנסים למונית והצלם נשאר בחוץ עוד דקה כדי לצלם אותנו נוסעים. כל העניין של הכסף שנגמר, הצחוקים והבלגנים, הכל אמיתי לגמרי.

איך מגיעים להיות כוכב ריאליטי?
להתקבל לתוכנית היה יותר קשה מהתוכנית עצמה: אודישנים שלא נגמרים, בדיקות גופניות במקומות שבהם מתאמנים ספורטאים אולימפיים, מבחנים פסיכולוגיים, ראש בראש עם שלושה צוותים אחרים.
אני מתאר לעצמי שכל אחד שניסה להתקבל לריאליטי כלשהו מכיר את התחושה שמולו יש עוד עשרים אלף מועמדים. זה אחד השלבים הכי חשובים במיונים וחייבים להשאיר חותם.
מה שעבד אצלנו היתה שקית של שוקולד קליק. כשנכנסנו לאודישן הכרחנו את הבוחנת לטעום מהשוקולד ולפניה גם את כל צוות ההפקה, וידענו שיזכרו אותנו. זה אחד הדברים החשובים ביותר. בראיון עצמו פשוט סדרו לעצמכם חוט שדרה יציב ביותר ותגידו למלהק שאתם גרוזינים ואתם יודעים איפה הוא גר.כמה מחפשים את החצי השני שלך, מאור גלאם?
כולם שואלים אם נשארנו חברים אחרי התוכנית. בעצם אני ומאור נפגשנו באוטובוס בדרך לאודישן, לא מכיר אותו, לא ראיתי אותו לפני כן והקשר בינינו נעשה באמצעות עורכי דין בלבד.
אז נכון שמחקתי את המספר שלו בביקורת דרכונים, אבל יום אחרי זה כבר הלכנו יחד ללימודים, כי ככה זה כשחברים יותר מעשור.
כששואלים מה יצא לנו מזה מבחינה כספית, אז כלום. הרווחתי זיליון נקודות הנוסע המתמיד, קיבלתי גם סלולרי נחמד ואפילו כמה מתנות בכמה ערבי השקה שאליהם הזמינו אותנו עוד כששעון החול שלנו היה מלא בחצי העליון שלו, אבל לא קיבלנו שום קמפיין אלא אם כן אתם מנויים על הקטלוג של אופנת ג'מאל שיוצא לאור בירדן.
אבל כן קיבלנו את החוויה של החיים שלנו. צילמו אותנו בלי ששילמנו על זה שקל, משהו שאולי קורה לך רק בבר מצווה, ולי אישית יצא לעשות היסטוריה ולהיות הגרוזיני הראשון בעולם שלקח חלק במירוץ למיליון ועכשיו כשאני נכנס לקניון אני לא צריך לפתוח את התיק.


המירוץ למיליון משתתפי המירוץ למיליון: מאור גלאם, אשר דזנשוילי, הדס פדרמן, ענבל שלוי, גיא אוסדון, שי כהנא, עמיחי גת, מיה קרמר, מיכל שביב, רן שביב, אליאנה תורג'מן, יעל אמבר, חנה שחם, מרגלית קניג, ענבל הראל, אלן ביליג, לירן כוהנר, ילנה ראלף, תום קילמן, גיל כסלו
© באדיבות רשת (צילום: יוני המנחם)


אתה כוכב בידור? כוכב ריאליטי?
הרגשתי מאוד נוח לפני המצלמה. בכלל, בחמש הדקות הראשונות עם הצלם והסאונד-מן אתה מנסה איכשהו להנדס את הדברים שאתה אומר אבל אחר כך זה עובר.
הייתי שמח להמשיך בתחום, זה כיף כשבנאדם שאתה לא מכיר רוצה ללחוץ לך את היד ואומר שהוא שמח לראות אותי.
הייתי הולך למירוץ נוסף ממש עכשיו. קשה להעביר את התחושה של לפתוח מעטפה ולא לדעת מה מצפה לך. יש שני סוגי אנשים בעולם, כאלה שחיים טוב בתנאי אי ודאות וכאלה שלא, ואני מאלה שפשוט מסתדרים איתה מצוין.

נותנים לך מיליון דולר, מה אתה עושה איתו?
הייתי הולך לטייל בכל מקום בעולם שכף רגלי עוד לא דרכה בו , ועל הדרך למשחק של ברסה ריאל.
בתכלס הייתי מרכיב תיק השקעות 60 30 10, אג"ח מדינה וקרנות סולידיות, אג"ח חברות וזרים ורכיב מנייתי מצומצם.
אמנם בהזדמנות זו שיחקתי אותה יודע מונחים בורסאיים , אבל אני באמת מחפש התמחות בניהול תיקים בשוק ההון, אבל אם להיות ריאלי יש סיכוי יותר גדול שבר רפאלי תשלח לי סמס "ער?" בשלוש בלילה מאשר שאמצא התמחות כזו כי היא פשוט לא קיימת.
מיליון דולר הוא סכום שבהחלט יכול להצמיח מיליון דולר נוספים ואף יותר לאורך מספר שנים, כך שבעוד עשר שנים, בגיל 35, יהיה לי מספר ילדים זוגי ואני אחיה את החיים כמו שרק אני רוצה.

אשר, תודה רבה!
תודה.