האנדרדוגיםמאת: צבי דובוש, עורך אישים

רני סער, במאי טלוויזיה מהעסוקים בארץ, מסיים בימים אלה לעבוד על עספור שמסתמנת כלהיט החדש של HOT

רני סער שווה להיות רני סער?
אני מאוד נהנה ממה שאני עושה, בסה"כ אני בן אדם מאושר. העבודה שלי מאוד מספקת ומאתגרת ואני מאוד מודה עליה.

מה נראה בעספור שלא ראינו עוד בארץ?
עספור נכנסת למשבצת של הדרמה היומית. המסגרת של הז'אנר מאוד מוגבלת. יש לייצר פרק ביום ומכאן יש הרבה מקומות שאתה צריך להתפשר עליהם, אם אלה התפשרויות בתסריט ואם בצילום. אני מרגיש שבעספור פרצנו את המסגרות האלה.
כדי לצלם דרמה יומית, נכלאים בתוך אולפן סטרילי, על מנת לייצר עשרות סצנות ביום. עספור שונה בזה שרוב הסדרה מצולמת בחוץ. הלוקיישן המרכזי (זולת האוטובוסים) נבנה בחוץ, מתחת לכיפת השמיים.
מעבר לכך היא שונה גם ברמת התוכן. הסדרה מתעסקת בחבורת "אנדרדוגים" ירושלמית חסרי עבודה, שעל מנת להציל את ביתם הם צריכים להשיג 750,000 ₪ בחודש וחצי. אלה דמויות טלוויזיוניות שטרם נראו על המסך.למה הכי התחברת בסדרה?
הכי התחברתי לאותנטיות שיש בעספור. היא עוסקת באנשים שנמצאים בשוליים של החברה, במצבים לא שגרתיים. העלילה כתובה היטב ושנונה. היא מאוד מורכבת, מותחת, קומית ופתלתלה.

איך העבודה על עספור שונה מהעבודה על חשופים, הדרמה היומית הקודמת שביימת?
ראשית ההבדל העיקרי הוא בז'אנר. חשופים מוגדרת כטלנובלה ועספור כדרמה יומית. לכל ז'אנר החוקים שלו.
ברמה הטכנית העבודה על שניהם דומה, אולם ברמת הפיצוח הוויזואלי היא שונה. חיפשתי דרך חדשה לצלם את הסדרה ועדיין להישאר במסגרת התקציבית. עספור נראית שונה. היא נועזת יותר.

מה רע בקולנוע?
אין שום דבר רע בקולנוע. אף פעם לא החלטתי אם אני רוצה להיות במאי טלוויזיה או קולנוע. ביום שאני אפגוש תסריט שירגש אותי או יצחיק אותי ושאני אוהב, אני משער שזה היום שבו אני אעשה סרט קולנוע. אני רוצה להאמין שאני עוד הרבה לפני סוף הדרך...

אוהד פרח החליף אותך ברמזור.
אוהד פרח הוא במאי מוכשר. למדנו יחד באוניברסיטה ואני מאוד אוהב אותו. ההחלטה לא לעשות את העונה השנייה של רמזור היא תוצאה של לוחות זמנים. העונה השנייה של רמזור צולמה בזמן שעשיתי את העונה השנייה של חשופים. רמזור היא חלק ממני כמו שאני חלק ממנה. אני מאוד אוהב וגאה בסדרה הזו.

למה לא תתקרב בחיים?
פעם חשבתי שבחיים אני לא אעשה טלנובלות. בסופו של דבר עשיתי את חשופים ומאוד מאוד נהניתי מזה. על כן אני נמנע בלצאת בהצהרות על דברים שלעולם לא אעשה...

מה אתה הולך לעשות בשנה הקרובה?
אני עובד כרגע על סדרה קומית חדשה לערוץ 10 ובקיץ אביים את העונה השנייה של עספור.

רני, תודה רבה!
תודה :)


עספור החל מה-7/3 ב-HOT3

אישים בפייסבוק | מדיניות פרטיות