סיימתי רשמית את חופשת הלידה שלימאת: שרון בירקמן, מערכת אישים

את יובל אברמוביץ' אנחנו רואים כבר כמה שנים על מסך הטלוויזיה. הפריצה הגדולה שלו כשחקן הייתה בסדרה השיר שלנו כרועי בר ובהמשך הוא השתתף בסדרות השמיניה, הפיג'מות ועוד. לאחרונה חזר אל מסך הטלוויזיה כמראיין בתוכנית מה קורה - בתרבות; ומעבר לזה הוא כותב ב"ישראל היום" ומוציא את ספרו הראשון "כאן יעל וייס, תל אביב", העוסק, בין השאר, במאחורי הקלעים של ערוץ חדשות פיקטיבי. הזדמנות מעולה לקיים איתו שיחה קצרצרה.

יובל אברמוביץ' מזל טוב, יובל. מתרגש?
מאוד. אין ספק שמבין כל הפרויקטים שעשיתי עד היום זה הדבר שהכי מרגש אותי, בעיקר כי הוא הכי אני וגם הכי לבד. להבדיל מסדרת טלוויזיה שבה אתה נכנס לדמות ויכול להאשים או לפרגן לכותבים אחרים, במאי או שחקנים אחרים בהצלחה או בכישלון שלך, פה אין לי מאחורי מי להסתתר. זה לגמרי אני.

מי זו יעל?
יעל היא בחורה צעירה שמגיעה לתל אביב מכרמיאל וחולמת לכבוש את העיר הגדולה. היא לא ממש יודעת מה היא רוצה לעשות חוץ מלהתפרסם. בערך מה שכולם רוצים היום. מפה לשם, היא מתגלגלת לעבוד בערוץ חדשות כושל כמזכירת מערכת ומתחננת בפני המנהל שלה שייתן לה צ'אנס לעשות פיילוט לכתבת חדשות. אחרי כמה חודשים היא מקבלת את צ'אנס חייה ותוך כדי צילומים, היא נקלעת לזירת פיגוע רצחני ועולה לשידור חי. בין לילה, היא הופכת לגיבורת תרבות חדשה עד שמהר מאוד העניינים מתחילים להסתבך.

אני רואה בספר משל אורבני על תרבות הרייטינג ומה שאנשים מוכנים לעשות בשביל להיות בטלוויזיה. יותר מזה אני מעדיף שלא להרחיב על מנת שלא לחשוף שום דבר מהעלילה.אפרופו טלוויזיה. מה חדש באופק?
יש דיבורים על הנחיה של תוכנית תרבות חדשה ובעיקר עבודה על תסריט שמבוסס על הספר. למעשה, הספר נכתב כבר לפני כמה שנים ובעצה של רם אורן, הוא עובד לתסריט ונמכר למשרד הפקות ישראלי. בשלב מסוים, ההפקה נתקעה והחלטתי להוציא את זה לשוק כספר. לחיים יש חוקים משלהם והדברים שוב התהפכו. התסריט תורגם לאנגלית, התגלגל לשוק האמריקאי שכידוע מאוד מחבק בשנתיים האחרונות את היצירה הישראלית, וכל מיני אופציות בערוצים רציניים נפתחו.

נשמע מעניין, תרחיב.
עוד מוקדם לדבר על זה. אני רק יכול לומר שנעשו שלוש פרזנטציות מוצלחות בפני בכירי התעשייה האמריקאית ושני גופי שידור הביעו עניין לצלם מזה פיילוט.

אז מתי נראה את יעל וייס על מסך הטלוויזיה?
חכה. תן לי ליהנות קודם מיציאת הספר. כל דבר בעיתו. בשנה וחודשיים האחרונים הורדתי קצת את קצב העבודה מתוך בחירה. נולדה לי בת מקסימה בשם שירה ומכיוון שהחלטנו להשאיר אותה איתנו בבית, דחיתי המון דברים שלא הסתדרו לי עם לוח הזמנים. עם יציאת הספר, סיימתי רשמית את חופשת הלידה שלי.

כאן יעל וייס תל אביב

האתר הרשמי של יעל וייס:
www.yaelweiss.co.il