באנו להתווכחמאת: נעלולה

אחרי שאמרו לבריטים מה לא ללבוש והפכו לאימפריה ששווה 10 מיליון ליש"ט, הגיעו טריני וסוזנה ללמד אותנו טעם טוב מהו. בראיון לאישים הן חושפות: בריטניה כבר לא בשבילן

טריני וסוזנה הסטייליסטיות הבריטיות הבלונדיניות טריני (זו שנראית כמו קיילי מינוג בגובה מטר תשעים) וסוזנה (זו שנראית כמו מרתה סטיוארט) יושבות מולי במסיבת עיתונאים במלון "דן תל אביב" ולובשות וילונות ישנים. סוזנה מאופרת בקפידה ונראית נהדר לכמעט-חמישים שנותיה. בניגוד למה שחשבתם היא לא שמנמנה כלל, אלא סתם מצוידת בגזרה נשית. טריני, שצעירה ממנה רק בשנתיים, יושבת לצידה ונראית בת לא יותר מ-35. ככה זה, גנטיקה טובה, איפור מצוין, בוטוקס. הרבה בוטוקס.

הדינמיקה בין השתיים מצוינת. כנראה שבניגוד למה שאומרים, חברות בין נשים יכולה להחזיק מעמד יפה מאוד, במיוחד אם מדובר בחברות רווחית כמו החברות של שתי הכוכבות, שמייצרת לכל אחת מהן הכנסה שנתית יפה.

רציתן להגיע דווקא לישראל?
סוזנה: "שמענו הרבה דברים רעים, ברור שהתלבטנו אם להגיע. הופתענו, כי המציאות ברחובות שונה מאוד מאיך שזה נראה בתקשורת העולמית".

טריני: "שמענו גם הרבה מאוד על האופי של הישראלים, במיוחד הנשים הישראליות. שמענו שהן נשים חזקות שעומדות על שלהן, וחשבנו שזה יהיה מושלם בשבילנו, שהן לא ייתנו לנו לעשות מה שאנחנו רוצות, שיחזירו מלחמה".

אז מה, באתן לפה כדי להתווכח?
טריני: "ככל שמישהו מתווכח יותר, כך יש יותר סיכוי שיזכור את מה שאמרו לו. גם אם הוא לא ישנה את דרך הלבוש".

סוזנה: "אנחנו עוסקות גם בבגדים, אבל גם ברגשות. אנחנו מרגישות שהצלחנו להזיז משהו אצל מישהו שמתאמץ להתווכח איתנו".

הישראליות נתנו לכן לגעת בהן ככה, בחופשיות?
טריני: "לגעת זה הכרחי! המגע מייצר קרבה בצורה הכי פשוטה ומהירה, אין לנו עכשיו חודש להכיר את המתמודדים בתוכנית".

סוזנה: "בגלל הבגדים הרפויים שנשים בישראל לובשות מאוד קשה לדעת איך הן נראות מתחת. לגעת בגוף זו הדרך הכי פשוטה להבין מה הגודל של האישה, איפה נמצאים המותניים שלה, מה גודל החזה".יש משהו מיוחד בצורה שבה ישראליות מתלבשות? אצלנו מדברים הרבה על האגן הים-תיכוני.
סוזנה: "את יכולה להסתכל על אישה בישראל, באוסטרליה, בבריטניה ובכלל בכל העולם ולדעת איך היא מרגישה לגבי גופה. אלה פחות או יותר אותן בעיות אצל כל הנשים בעולם".

טריני: "אבל הגברים הישראלים, לא משנה כמה מלאי ביטחון, עדיין מתלבשים זוועה! וגם בקיבוץ, אנשים נתקעו בלולאת זמן".

סוזנה: "הגענו לקיבוץ ושם, בגלל שאסור להיות מיוחד ושונה, את יכולה לראות אישה בת שבעים שמעולם לא לבשה שמלה! זה מזעזע! הם כל כך מפחדים להיות שונים, יוצאי דופן, לבטא את עצמם".

הרגשתן את הפוליטיקה באוויר?
טריני: "הייתי נשואה במשך 16 שנה ליוצא קיבוץ חובב פוליטיקה מזרח תיכונית. בעצם כל שיחה, ולא משנה במה התחילה, נגמרה בפוליטיקה. יש לי גם הרבה חברים לבנונים, והידע שלהם ושל ישראלים בפוליטיקה רחב יתר מהבריטי הממוצע. הפוליטיקה נוגעת באספקטים רבים של החיים במזרח התיכון, הרבה יותר מאשר בחיים של הבריטי הממוצע".

כבר הייתן בכל העולם, אז מה הדבר הבא? תחזרו לטלוויזיה הבריטית?
טריני: "אנחנו עושות תוכניות מהפכים כבר 15 שנה. בשנים האחרונות הפסקנו לעשות אותן בבריטניה כי השוק צפוף".

סוזנה: "מיצינו את הקהל הבריטי. הרבה יותר מעניין לצלם במדינות אחרות, לנסות לקלוט את התרבות המיוחדת ולראות איך מצליחים להשתלב בה באמצעות אופנה".

טריני וסוזנה עושות את ישראל, ערוץ 10, ימי חמישי ב-21:00. נעלולה היא בלוגרית האופנה המובילה בישראל